• (057) 733-05-09
  • (098) 055-77-88

Чекаємо на ваші дзвінки з 9:00 до 18:00

Шпоновані фасади для кухні: плюси і мінуси

Купуючи нові кухонні меблі, ми можемо вибрати абсолютно будь-який колір і одну з безлічі фактур. Однак існує закономірність: чим більше нових можливостей, тим сильніше наша тяга до традиційних варіантів. Колір, малюнок і фактура дерева, як і раніше цікаві покупцям, незважаючи на достаток інших пропозицій. Адже ніщо не робить будинок більш затишним та заспокійливим, ніж дерево або якісна його імітація. З чого виготовляють кухонні фасади з малюнком і фактурою дерева? Сучасна основа для фасадів   це, як правило, плита МДФ. Щоб додати їй вид дерева, її покривають пластиком, плівкою або шпоною. Чим гарний шпон? Що краще: шпон, пластик або плівка? Які недоліки шпонованих фасадів? Давайте розбиратися. Що таке шпон? Це тонкі листи деревини товщиною до 3 мм Отримують шпон допомогою лущення, стругання або пиляння натурального дерева. При цьому намагаються вибрати ділянки з найбільш красивим малюнком. Мета виробництва шпону — економія. Основою може бути дешеве дерево або древесноподобный матеріал. Коли на основу наклеюється шпона з цінної деревини, виріб набуває благородний вигляд. При цьому його ціна залишається невисокою, адже використання дорогого дерева мінімально. Шпоновані фасади на кухні: зовнішній вигляд Не варто думати, що шпоновані кухні   нудні і неоригінальні. Шпон буває різним за кольором і малюнку. Він може бути матовим або глянсовим, залежно від типу лаку. До речі, лакування створює додатковий захист — такі фасади стають ще більш надійними і довговічними. Ось приклад лакованих шпонованих фасадів   матова і глянсова. Кухня Natura: шовковисто-матовий лак Кухня Palisander: глянцевий лак Шпоновані фасади часто комбінують з іншими — наприклад, з емалевими або плівковими. При цьому елементи зі шпоном розташовують у зонах, що піддаються найбільшим навантаженням. Як правило, це нижній рівень гарнітура. Шпоновані фасади: плюси і мінуси

Плюси:

1. Шпонована поверхню — натуральна, і зблизька це дуже помітно. Пластик або плівка під дерево просто «кричать» про своїй штучності. Шпон благородний і на вигляд, і на дотик.

2. Шпоновані фасади надійні і довговічні. Шпон набагато більш стійкий до зовнішніх впливів, ніж плівка. Так, плівка досить легко дряпається і плавиться. Шпоні це практично не загрожує. Що стосується пластикового облицювання, то по міцності і стійкості вони аналогічні зі шпоном.

3. Деякі пошкодження на шпонированном виробі можуть бути усунені. Шпон — це дерево, нехай і дуже тонка. Подряпини на дереві можна пришлифовывать. Серйозні «травми» можуть бути закриті латками з шпони. Плівка, пластик не піддаються реставрації.

4. Шпоновані фасади набагато солідніше у всіх відносинах. Навіть якщо в їх основі — МДФ або ДСП, покриття з натурального дерева надає їм благородства. Такий меблями можна дорожити і користуватися нею довгі роки. Пластик і плівка, на відміну від шпону, сприймаються як банальні і дешеві. Та й вони застарівають з часом, оскільки штучні матеріали постійно удосконалюються. Шпон ж завжди залишиться цікавим і актуальним.

Мінуси:

1. Висока вартість, особливо в порівнянні з плівкою. Але і пластик виходить дешевше.

2. Якщо шпоновані фасади для кухні виготовлені не дуже якісно, шпон може деформуватися і відклеюватися. Адже кухня — це приміщення, де меблі піддається різним агресивним впливам, таким як висока вологість, перегрів, серйозні забруднення. Тому, замовляючи шпоновані кухню, не економте. Раз вже зважилися на варіант дорожче — йдіть у своєму прагненні до кінця. Звертайтеся до виробників, що вселяє довіру.

3. Шпон — це дерево, а воно, на відміну від ПВХ, з часом може темніти і втрачати свій первісний відтінок. В основному це відбувається під впливом світла і вологи. Лакування є гарним захистом від візуального старіння шпону.

Бажаєте, щоб ми вам зателефонували?