• (057) 733-05-09
  • (098) 055-77-88

Чекаємо на ваші дзвінки з 9:00 до 18:00

Переваги і технології лакування шпону

Найбільш популярним матеріалом для облицювання продукції з МДФ, ДСП та фанери є шпон. Він являє собою деревину цінних порід, нарізану тонкими пластинами. Облицювання якими забезпечує привабливий вигляд і надійний захист. Завдяки шпонированию подовжується період служби всього виробу.

Лакування шпону — це практично і привабливо.
Шанувальники екостилю в інтер'єрі воліють шпоновані облицювання в натуральному варіанті. Але лаковане покриття збільшує міцність, декоративність і функціональні якості.

Основні переваги.
- Захист поверхні від випадкових механічних пошкоджень (тріщин, відколів і подряпин), від дії сонячних променів, які сприяють вигорання натурального кольору.
- Лакований шпон не боїться вологи, тому — це ідеальний варіант для кімнат з високою вологістю повітря.
- Лакові шари заповнюють всі нерівності, мікротріщини і шорсткості, збільшуючи естетичність і відкриваючи широкі можливості для фарбування матеріалу.

Етапи і технологія лакування.
1. Перший – це підготовка. Вона робить непомітними дрібні дефекти облицювання, зменшує подальший витрата лаку і сприяє формуванню рівній поверхні. В склад грунтовки входять клей і синтетичні смоли. Колір підбирається найбільш відповідний відтінок шпону. Після повного висихання нанесеного шару, його необхідно відшліфувати дрібнозернистою папером.
2. Другий — нанесення шарів лаку. Кожен наступний наноситься після висихання попереднього. Для сушіння часто використовують УФО-камеру.

Види і способи обробки.
Лаки бувають прозорими, тонованими, матовими та глянцевими. Якщо потрібно підкреслити природний малюнок і відтінку природного дерева, то вибирають безбарвні глянцеві. Матові — містять парафін і є більш надійними і довговічними.
Існує три основних типи обробки шпонованих матеріалів:
- Відкрита пора, при якій ґрунтовка виключається. У результаті виходить шорстка поверхня.
- Закрита пора, з виконанням всіх етапів лакування і ідеально гладким лаковим верхом по закінченні процесу.
- Закрита пора-глянець, відрізняється від попереднього способу застосуванням лаку з високою здатністю з глянцевою сліпучим блиском.

Бажаєте, щоб ми вам зателефонували?